Zwiedzanie

Scenariusze oprowadzania dla przewodników

Szlak Paulinów to bogata w treści i znaczenia opowieść o dziedzictwie Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika. Ideą przewodnią szlaku jest DUCHOWOŚĆ W DRODZE. Każdy z obiektów na trasie odzwierciedla ją w nieco inny sposób, ukazując wyjątkowy charakter miejsca. Niesie to ze sobą nie lada wyzwanie dla przewodniczek i przewodników, jak w przystępny sposób opowiadać o bogactwie tych fenomenów. W odpowiedzi na tę potrzebę rozpoczęto prace nad scenariuszami oprowadzania, odpowiadające specyfice różnych grup odbiorców:

Do korzystania z powstałych scenariuszy zachęcamy wszystkich oprowadzających po obiektach Szlaku Paulinów. Scenariusze dostępne są bezpłatnie.


* Scenariusze powstały w ramach realizacji zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa w 2022 r. pn. Małopolska Gościnna – II edycja – Małopolski odcinek Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Kulturowego Paulinów – oznakowanie, aktywizacja i promocja Szlaku pn. Opracowanie i wdrożenie scenariuszy oprowadzania po Klasztorze Paulinów Na Skałce