Kapituła Wyborcza Niemieckiej Prowincji Zakonu Paulinów

Kapituła Wyborcza Niemieckiej Prowincji Zakonu Paulinów
2017-03-07

Kapituła Wyborcza Niemieckiej Prowincji Zakonu Paulinów odbyła się w poniedziałek, 6 marca w domu rekolekcyjnym SpectrumKirche w miejscowości Passau (Bawaria).

W ramach Kapituły dokonano wyboru nowego Zarządu Prowincjalnego. Prowincjałem Niemieckiej Prowincji Zakonu Paulinów na drugą, trzyletnią kadencję został wybrany o. Piotr Duś.

Obradom i wyborom kapitulnym przewodniczył Najprzewielebniejszy Ojciec Generał Zakonu Paulinów o. dr Arnold Chrapkowski OSPPE. W Kapitule wzięło udział w 23 ojców i braci Niemieckiej Prowincji oraz Wikariusz Zakonu o. dr Michał Lukoszek.

Obrady Kapituły poprzedziła wspólnotowa Msza św. pod przewodnictwem N. O. Generała, odprawiona w Sanktuarium Maryjnym Mariahilf w Passau. W słowie wstępnym Ojciec Generał podziękował ojcom i braciom Prowincji za ich wkład w posługę w duchu charyzmatu paulińskiej rodziny zakonnej, jak i za świadectwo życia paulinów w Niemczech.

W ramach Kapituły dokonano wyboru nowego Zarządu Prowincjalnego, a więc Prowincjała, Definitorów i Administratora Prowincji, których kadencja trwa 3 lata:
• Prowincjał: o. Piotr Duś (Erding)
• Wikariusz Prowincji (I Definitor): o. Jakub Zarzycki (Pfarrkirchen)
• II Definitor: o. Beniamin Bąkowski (Passau)
• III Definitor: o. Paweł Zawarczyński (Mainburg)
• IV Definitor: br. Stanisław Śmigiel (Pfarrkirchen)
• Administrator Prowincji: o. Paweł Binkowski (Passau).
Decyzją nowego Definitorium o. dr Filip Iwanowski został Sekretarzem Prowincji.

o. Beniamin Bakowski OSPPE

Art. ze str. jasnagora.com