Nowy zarząd amerykańskiej Prowincji Zakonu Paulinów

Nowy zarząd amerykańskiej Prowincji Zakonu Paulinów
2017-11-10

IV Kapituła Prowincji Amerykańskiej Zakonu Paulinów odbyła się w dniach 7-8 listopada w paulińskim klasztorze w Doylestown - Amerykańskiej Częstochowie. Przewodniczył jej generał Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski wraz z wikariuszem generalnym o. Michałem Lukoszkiem, którzy przybyli do Amerykańskiej Częstochowy z Jasnej Góry. W obradach kapitulnych udział wzięło 30 Ojców i Braci posługujących na różnych placówkach zakonnych na terenie USA.

Podczas Kapituły dokonano wyboru nowego przełożonego prowincjalnego oraz Zarządu Prowincji. Nowym prowincjałem paulinów w USA został o. Tadeusz Lizińczyk, który dotychczas pełnił urząd proboszcza Parafii Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika na Manhattanie. Natomiast Jego najbliższymi współpracownikami w Radzie Prowincjalnej zostali wybrani:

o. Krzysztof Drybka - I definitor (Wikariusz Prowincji)
o. Bogdan Olzacki - II definitor
o. Marcin Mikulski - III definitor
o. Mariusz Dymek - IV definitor
o. Mikołaj Socha - administrator prowincji
o. Rafał Kandora - sekretarz prowincji.

W liturgiczne Wspomnienie Wszystkich Świętych Zakonu Paulinów, ojciec generał przewodniczył uroczystej Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, która rozpoczęła zebranie kapitulne. Obrady odbywał się w sali konferencyjnej w budynku Visitor Center. W czasie Kapituły ojcowie i bracia Prowincji Amerykańskiej poruszyli wiele istotnych kwestii dotyczących życia zakonnego oraz wspólnotowego. Tematy obrad dotyczyły także zagadnień duszpasterskich, ewangelizacyjnych, ekonomicznych oraz organizacyjnych.

Kapituła Prowincjalna, która odbywa się co trzy lata, była niezwykle ważnym wydarzeniem spotkania całej wspólnoty paulinów w USA. Był to szczególny czas pochylenia się nad sprawami wspólnoty i rozwojem zakonnego charyzmatu na ziemi amerykańskiej.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE
2017-11-10

Art. ze str. jasnagora.com