Owoce nawiedzenia

Owoce nawiedzenia
2018-06-19

„Chcemy dziś uwielbić Boga za dar Matki Zbawiciela, a Matce podziękować za wszystko, co uczyniła tej wspólnocie diecezjalnej” - mówił w sobotę ks. bp Romuald Kamiński, ordynariusz warszawsko-praski. W kościele Najczystszego Serca Maryi w Warszawie zakończyła się peregrynacja kopii Jasnogórskiego Wizerunku Matki Bożej po diecezji warszawsko-praskiej.

„Czas peregrynacji był dla nas doświadczeniem mocy modlitwy i piękna wspólnoty wierzących. Chcemy więc uwielbiać Boga za wszystkie owoce czasu nawiedzenia” - zwracał uwagę w czasie uroczystości odpowiedzialny za przebieg peregrynacji warszawsko-praski biskup pomocniczy Marek Solarczyk. Mszy św. w kościele Najczystszego Serca Maryi przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki. „Dziś dziękujemy za wszystkie łaski, jakich doznała ta diecezja” - mówił przewodniczący Episkopatu Polski. Podkreślił, że ta szczególna peregrynacja musi nadal trwać w naszej Ojczyźnie.

Homilię wygłosił ordynariusz ełcki ks. bp Jerzy Mazur. Mówiąc o wyzwaniach, jakie stoją współcześnie przed wyznawcami Chrystusa, zaznaczał, że odnowa obli¬cza świata idzie przez małżeństwo i rodzinę. „Rodzinę wpatrzoną w Chrystusa ukrzyżowanego, żyjącą mądrością Krzyża, biorącą swój krzyż i naśladującą Jezusa” - wskazał. Peregrynacja po diecezji warszawsko-praskiej trwała 224 dni. Od września kopia Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej będzie peregrynować po diecezji bydgoskiej.

Małgorzata Pabis
Nasz Dziennik, Nr 138, 6192; str.10

Art. ze str. jasnagora.com