25 lat Paulinów na Białorusi

25 lat Paulinów na Białorusi
2018-06-30

Uroczystość dziękczynienia za 25 lat posługi paulinów na Białorusi odbyła się 28 czerwca w Koreliczach, w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Uroczystości przewodniczył bp Aleksander Kaszkiewicz, ordynariusz diecezji grodzieńskiej, który przed 25. laty przyjmował paulinów do Korelicz, Worończy, Mira i Nowego Dworu.

Zarząd generalny paulinów reprezentował o. definitor Mariusz Tabulski. W uroczystości wzięli odział kapłani z dekanatu nowogródzkiego oraz wielu księży z diecezji, siostry zakonne, goście, przyjaciele i parafianie. W czasie liturgii dziękowano za posługę pierwszych paulinów, a byli to: śp. o. Marek Smeja, śp. o. Janusz Witowski i o. Wojciech Wiszniewski.

Ks. biskup Aleksander podkreślił konkretne owoce posługi paulińskiej, powołania z ziemi białoruskiej: o. Jerzego Sakowicza (od 13 lat posługującego w Koreliczach), o. Leonarda Aduszkiewicza, o. Onufrego Achowika, br. kl. Sergiusza Kaluty (na III roku WSD Paulinów na Skałce w Krakowie).

Uroczystości jubileuszowe zaplanowano jeszcze w parafii św. Anny w Worończy (26 lipca) oraz w czasie odpustu Matki Bosej Częstochowskiej w Koreliczach. Proboszcz o. Jerzy Sakowicz zakończył uroczystość jubileuszową prośbą o modlitwę o nowe powołania i hymnem dziękczynnym Magnificat.

o. Jerzy Sakowicz, proboszcz parafii w Koreliczach i Worończy, przełożony wspólnoty


Art. ze str. jasnagora.com