Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej w Afryce

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej w Afryce
2019-08-26

W niedzielę, 25 sierpnia obchodzono w afrykańskiej Częstochowie uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej.

Od godz. 8.00 małe grupki pieszych pielgrzymów ze śpiewem i przy dźwiękach rożnych lokalnych instrumentów zaczęły gromadzić się przed świątynią.

O godz. 9.00 o. Ignacy Stankiewicz, przełożony i proboszcz paulińskiej placówki, powitał wszystkich przybyłych pielgrzymów. W słowie powitania zaprosił zgromadzonych do otwarcia swoich serc przed najlepszą z Matek, Maryją i przedstawienia Jej wszystkiego, z czym się na co dzień borykamy, naszych trosk, kłopotów i niepokojów. Następnie pokropił wodą święconą utrudzonych pielgrzymów.

Po powitaniu wszyscy procesyjnie udali się do kościoła i rozpoczęła się Msza św. W homilii o. Ignacy przedstawił krotką historię Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Powiedział też o przedziwnej, cudownej mocy, jaka spływa z tego Obrazu na wiernych.

Po komunii św. odśpiewano Magnificat, po czym miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Litanii Loretańskiej.

Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej.

o. Ignacy Stankiewicz

Źródło: Biuro Prasowe Jasnej Góry

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej w Afryce Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej w Afryce Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej w Afryce Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej w Afryce