Poświęcenie odnowionych pomieszczeń klasztoru w Świdnicy

Poświęcenie odnowionych pomieszczeń klasztoru w Świdnicy
2019-11-03

Klasztor w Świdnicy przechodzi wciąż kolejne remonty potrzebne, by uporządkować i polepszyć warunki mieszkania i posługiwania w parafii. Niedawno gruntowny remont przeszły kolejne pomieszczenia klasztorne: kuchnia klasztorna i refektarz. Z tej okazji O. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu, przybył do świdnickiego klasztoru, by dokonać uroczystego poświęcenia odnowionych pomieszczeń.

Ojciec Generał przewodniczył mszy św. niedzielnej i wygłosił słowo Boże. Pod koniec mszy św. głos zabrał przeor klasztoru w Świdnicy o. Dariusz Laskowski, kierując słowo podziękowania Ojcu Generałowi za troskę o cały Zakon, w tym o klasztor świdnicki. Ojciec Przeor zwrócił się także do wiernych, parafian paulińskiej placówki, podkreślając, że parafia to wspólnota ludzi idących za Bogiem oraz dziękując za zaangażowanie w życie parafii i wspieranie ojców w ich posłudze. Po mszy św. nastąpił obrzęd poświęcenia wyremontowanych pomieszczeń oraz wspólny obiad.

Poświęcenie odnowionych pomieszczeń klasztoru w Świdnicy Poświęcenie odnowionych pomieszczeń klasztoru w Świdnicy Poświęcenie odnowionych pomieszczeń klasztoru w Świdnicy Poświęcenie odnowionych pomieszczeń klasztoru w Świdnicy Poświęcenie odnowionych pomieszczeń klasztoru w Świdnicy