Paulini w Australii potrzebują modlitwy

Paulini w Australii potrzebują modlitwy
2020-01-07

W związku z ogromnymi pożarami lasów w Australii Generał Zakonu Paulinów O. Arnold Chrapkowski skierował specjalny list do wszystkich ojców i braci naszego Zakonu, w którym prosi o wpieranie modlitwą naszych współbraci posługujących na Ziemi Australijskiej, przyjaciół i dobrodziejów Zakonu, a także wszystkich poszkodowanych i wciąż zagrożonych.

Poniżej zamieszczamy treść tego listu, a oryginał do wglądu >tutaj<.

_______________________________

Drodzy Ojcowie i Bracia,
W minionych dniach docierają do nas tragiczne informacje o niemożliwych do opanowania pożarach lasów w Australii. Wiele osób straciło w ich wyniku dorobek nawet całego życia, w tym także liczni przyjaciele i dobrodzieje naszego Zakonu. Bezpośrednio zagrożone jest także nasze sanktuarium w Penrose Park oraz okolice parafii w Moss Vale, w której posługują nasi Ojcowie.
W związku z tym zwracam się do wszystkich Ojców i Braci z prośbą o zainicjowanie modlitwy, wspólnotowej i indywidualnej, w intencji naszych Współbraci z Australii, a także wszystkich poszkodowanych, jak i nadal zagrożonych przez żywioł. Zachęcam, aby stosowne wezwania modlitewne podejmować w ramach Modlitwy wiernych w czasie Eucharystii, podczas Nawiedzenia Najśw. Sakramentu lub innych stosownych momentach.
Polecajmy w tych trudnych chwilach szczególnej opiece Matki Bożej Jasnogórskiej wszystkich mieszkańców Australii.

O. Arnold Chrapkowski
Generał Zakonu