MŁODZI BĘDĄ CZUWAĆ - PAULIŃSKIE DNI MŁODYCH

MŁODZI BĘDĄ CZUWAĆ - PAULIŃSKIE DNI MŁODYCH
2021-04-24

W intencji młodzieży, z prośbą o jej bezpieczeństwo, a także o możliwość zorganizowania realnego, wakacyjnego spotkania, na Jasnej Górze modlić się będą przedstawiciele Paulińskich Dni Młodych. W najbliższą sobotę (24 kwietnia), w trakcie nocnego czuwania, duszpasterze, klerycy i młodzi z kilku paulińskich parafii powierzą Matce Bożej tegoroczny zjazd, zaplanowany w dniach od 12 do 18 lipca w Wieruszowie.

Do modlitwy i do łączności z Kaplicą Matki Bożej, również za pośrednictwem mediów społecznościowych, zaprasza o. Michał Gawryluk, odpowiedzialny za organizację PDM: „Pragniemy czuwać, pragniemy zawierzyć przez ręce Maryi to dzieło, w tym trudnym dla każdego z nas czasie, jakim jest pandemia, żeby ten zjazd mógł się odbyć, i żeby przede wszystkim bezpiecznie wszyscy uczestnicy mogli powrócić do swoich domów”.

Ideą dorocznych spotkań młodzieży, organizowanych przez Zakon Paulinów, jest towarzyszenie młodym, doświadczenie wspólnoty, głoszenie Ewangelii, sprawowanie sakramentów, a także prowadzenie w rozeznawaniu powołania.

„Dla nas ważne jest także to, że możemy dzielić się z młodymi ludźmi naszymi, paulińskimi charyzmatami i przeżywaniem wiary, żeby ta młodzież zbliżała się do Chrystusa i do Maryi - dodał o. Gawryluk - Oczywiście jest wspólnota, jest zabawa, jest liturgia, ale jest też ta obecność z drugim człowiekiem. Chcemy też pokazać naszą wspólnotę zakonną od środka, dlatego co roku w rożnych miejscach, w rożnych klasztorach, przeróżnych parafiach organizowane są te spotkania. Młodzież ma też szanse zaangażowania się w przygotowania”.

XI Paulińskie Dni Młodych odbędą się w Wieruszowie. Ojcem duchownym zjazdu będzie o. Benedykt Pluta z klasztoru Prima Porta w Rzymie. Hasłem spotkania są słowa: 'I Ja ciebie nie potępiam”.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.pdm.paulini.pl, a także na fanpage'u Paulińskich Dni Młodych.

Żródło:

bz / Radio Jasna Góra
www.radiojasnagora.pl