REKOLEKCJE SODALICJI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA P. JEZUSA W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA

REKOLEKCJE SODALICJI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA P. JEZUSA W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA
2021-05-15

W sobotę, 15 maja 2021 r. Sodalicja Najświętszego Serca Pana Jezusa w  paulińskiej misji Centocow przeżywała swój dzień skupienia połączony z odnowieniem przyrzeczeń Sodalicji.

Sodalicja Najświętszego Serca Pana Jezusa jest najliczniejsza z Sodalicji jakie istnieją w misji. Obecnie liczy  ona 523 członków. Nie bez powodu jest to najliczniejsza z Sodalicji w naszej misji. To tutaj, 126 lat temu, mnich trapista o. Gerard Wolpert założył te Sodalicje, która bardzo szybko dotarła do krajów południowej Afryki takie jak: Botswana, Namibia, Lesotho i Swaziland. Co trzy lata, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa organizowana jest pielgrzymka do Centocow “domu Sodalicji” z wyżej wymienionych krajów.

Dzień rekolekcyjny Sodalicji Serca Jezusowego zawsze odbywał się w miesiącu czerwcu, miesiącu poświęconemu Jezusowemu Sercu. W tym roku trochę  pospieszyliśmy się a to ze względu na ciągle panująca pandemie Corona Virus. W RPA mówi się o trzeciej fali pandemii, która może wypaść na miesiąc czerwiec i w związku z tym kolejne restrykcje a także ograniczenia dotyczące kultu.   

O godz. 10:00 przy pięknym śpiewie, któremu towarzyszyły lokalne instrumenty wyruszyła uroczysta procesja do kościoła.  Dzisiejszej, pięknej uroczystości przewodniczył o. David. V. Dlamini, paulin, który pracuje w misji i jednocześnie jest diecezjalnym kapelanem Sodalicji N. Serca P. Jezusa. Po homilii, którą wygłosił o. David rozpoczął się obrzęd przyjęcia nowych członków Sodalicji oraz tych, którzy już przeszli drogę formacji. Sodalicja N. Serca P. Jezusa w naszej misji wzbogaciła się o 10 nowych członków i 16, którzy stali się pełnymi członkami Sodalicji. Następnie miało miejsce składania przyrzeczeń. Członkowie Sodalicji opiekują się ubogimi, chorymi, a swoimi modlitwami wspierają Kościół Chrystusowy oraz misje. Przez dotkniecie flagi Sodalicji każdy z osobna ponawiał przyrzeczenia Sodalicji. To wszystko trochę trwało, ale nikt nie patrzył na zegarek. Właśnie po to tutaj przyszli, aby ponowić swoje zobowiązania wobec Sodalicji. Po końcowym błogosławieństwie wszyscy udali się do sali parafialnej na przygotowany skromny poczęstunek. Po posiłku był kontynuowany program rekolekcji. Tematem tegorocznych rekolekcji było wezwanie “Jezu cichy i pokornego serca, uczyń serce moje według Serca Twego”.

O. Ignacy Stankiewicz

REKOLEKCJE SODALICJI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA P. JEZUSA W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA REKOLEKCJE SODALICJI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA P. JEZUSA W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA REKOLEKCJE SODALICJI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA P. JEZUSA W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA REKOLEKCJE SODALICJI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA P. JEZUSA W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA REKOLEKCJE SODALICJI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA P. JEZUSA W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA REKOLEKCJE SODALICJI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA P. JEZUSA W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA REKOLEKCJE SODALICJI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA P. JEZUSA W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA REKOLEKCJE SODALICJI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA P. JEZUSA W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA REKOLEKCJE SODALICJI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA P. JEZUSA W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA REKOLEKCJE SODALICJI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA P. JEZUSA W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA