PAULIŃSKIE REKOLEKCJE POWOŁANIOWE - CZAS SPOTKANIA Z MARYJĄ ORAZ ZASŁUCHANIA SIĘ W GŁOS DUCHA ŚWIĘTEGO

PAULIŃSKIE REKOLEKCJE POWOŁANIOWE - CZAS SPOTKANIA Z MARYJĄ ORAZ ZASŁUCHANIA SIĘ W GŁOS DUCHA ŚWIĘTEGO
2021-05-28

Od piątku 28 maja, rozpoczęły się trzydniowe Paulińskie Rekolekcje Powołaniowe dla młodych mężczyzn na Jasnej Górze. 

- Potrzeba modlitwy i ciszy, skupienia, by trafnie rozpoznać swoją życiową drogę – podpowiada o. Savio Folcholz, referent powołaniowy w Zakonie Paulinów.

Zdaniem referenta powołaniowego obserwuje się, że coraz więcej młodych ma trudności z podejmowaniem decyzji, częściej także do zakonu przychodzą mężczyźni po studiach, niż to było jeszcze parę lat temu. Zakonnik zaleca, by pomocą w rozeznawaniu drogi życiowej stawały się np. po maturze rekolekcje powołaniowe – Potrzeba modlitwy i ciszy, by pomyśleć i decydować o swoim życiu. A tej ciszy, by młody człowiek rozpoznał powołanie, dziś bardzo brakuje. Bóg przychodzi w ciszy, a ten świat jest bardzo, bardzo głośny – zauważył o. Savio.
Rekolekcje to czas nasłuchiwania do czego wzywa Bóg, konfrontacji życia ze Słowem Bożym, a także próba poznania życia zakonnego od wewnątrz. - Jest czas na szczerą rozmowę – podkreśla o. Savio.

- Wiele powołań do paulinów rodzi się przez Maryję, tak było też w moim przypadku – opowiadał o. Savio – Maryja, która pokazuje samą Miłość – Jezusa Chrystusa. Często ci, którzy przyjeżdżają do mnie jako referenta powołaniowego, mówią; ojcze jestem tu ze względu na Jasną Górę, ze względu na Maryję, bo obojętne mi jaki tu zakon jest, akurat wy, paulini, ale ja zakochałem się w Maryi, więc chcę tu żyć, tu posługiwać.

Paulińskie rekolekcje powołaniowe odbędą się na Jasnej Górze od 28 do 30 maja. Adresowane są do uczniów szkół średnich, maturzystów, studentów i pracujących (do 29 r. życia), którzy pragną rozeznawać życiową drogę.

Więcej o zakonie można przeczytać na www.paulini.pl., a o powołaniach także na Twitterze i Facebooku.

Źródło: Biuro Prasowe Jasna Góra - Mirosława Szymusik