SODALICJA ŚW. ANNY W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA

SODALICJA ŚW. ANNY W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA
2021-07-28

W sobotę, 22 maja 2021 r. Sodalicja św. Anny w paulińskiej misji Centocow miała swój dzień skupienia połączony z ponowieniem przyrzeczeń. Sodalicja św. Anny w misji Centocow jest drugą pod względem wielkości. Liczy ona 354 członkiń i wyprzedza ją tylko Sodalicja Najświętszego Serca Pana Jezusa. Należą do niej zamężne kobiety, które na wzór swojej patronki św. Anny uczą dzieci kochać Boga i Jego przykazania. Zdecydowana większość katechetów w naszej misji, to właśnie członkinie Sodalicji św. Anny.

Pojawiające się coraz częstsze komunikaty o nadchodzącej trzeciej pandemicznej fali, a co za tym idzie wprowadzanie kolejnych obostrzeń każą nam nieco przyspieszyć z naszym duszpasterskim programem. Zwykle rekolekcje Sodalicji św. Anny miały miejsce w miesiącu lipcu i nie rzadko miały zasięg diecezjalny.

W godzinach porannych robiło się w misji gwarno, a to za sprawą przychodzących i przyjeżdzających pań należących do Sodalicji św. Anny. O godz. 10:00 procesyjnie pod przewodnictwem o. Davida Dlamini wyruszyły ze śpiewem do świątyni aby swój rekolekcyjny dzień rozpocząć mszą św. Pomimo nienajlepszej pogody, frekwencja była zadowalająca. Po homilii miał miejsce obrzęd włączenia do Sodalicji nowych kandydatek, a następnie odnowienie przyrzeczeń, któremu towarzyszyło dotkniecie flagi Sodalicji.

Przed końcowym błogosławieństwem przyniesiono procesyjnie do ołtarza podarunki dla pracujących w misji kapłanów oraz sióstr zakonnych.

Po uroczystej mszy św. uczestnicy rekolekcji udali się do sali parafialnej na przygotowany posiłek po czym kontynuowali program rekolekcji.

o. Ignacy Stankiewicz 

SODALICJA ŚW. ANNY W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA SODALICJA ŚW. ANNY W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA SODALICJA ŚW. ANNY W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA SODALICJA ŚW. ANNY W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA SODALICJA ŚW. ANNY W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA SODALICJA ŚW. ANNY W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA SODALICJA ŚW. ANNY W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA SODALICJA ŚW. ANNY W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA SODALICJA ŚW. ANNY W PAULIŃSKIEJ MISJI CENTOCOW, RPA