NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W MISJI CENTOCOW, RPA

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W MISJI CENTOCOW, RPA
2022-04-24

W tym roku Niedziela Bożego Miłosierdzia była obchodzona w paulińskiej misji Centocow niezwykle uroczyście. W sobotnie popołudnie świątynia wypełniała się po brzegi. Przybywali głownie członkowie Sodalicji Najświętszego Serca Pana Jezusa z całej naszej diecezji Umzimkulu.

O godz. 18:00 rozpoczęło się nabożeństwo pokutne, które poprowadził ks. T.S. Magcaba. Spowiedź trwała ponad dwie godziny. O godz. 20:15 wyruszyła do ołtarza uroczysta procesja pod przewodnictwem o. biskupa Stanisława Dziuby. Na początku Mszy Św. o. David V. Dlamini duchowy opiekun Sodalicji powitał wszystkich uczestników nocnego czuwania na czele z o. biskupem, obecnymi kapłanami i siostrami zakonnymi.

Msza Św. zakończyła się po północy. Po krótkiej przerwie ks. M. Dzanibe rozpoczął nabożeństwo chorych podczas którego wszyscy podchodzili do obecnych kapłanów aby otrzymać święte namaszczenie chorych. Nabożeństwo to trwało bardzo długo niemniej czas nie dłużył się a to za sprawą pięknych śpiewów naszego kościelnego choru.

O godz. 4:00 rano o. David przewodniczył porannej Mszy Św. W homilii przybliżył postać świętej S. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia. Mówił, jak ważne jest nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i zachęcał do codziennego odmawiania wspólnie, w rodzinach Koronki do Bożego Miłosierdzia.  

O godz. 9:00 o. Ignacy Stankiewicz odprawił Msze Św. w Centocow po czym udał się do oddalonej o 10 km od misji wioski Sibizane gdzie znajduje się kaplica Bożego Miłosierdzia. Msza Św. rozpoczęła się o godz. 11:00. Po modlitwie po komunii św. miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólnie modlono się koronką do Bożego Miłosierdzia o pokój dla Ukrainy i całego świata.

Mieszkańcy Sibizane dobrze przygotowali się do uroczystości odpustowej. Przy kaplicy ustawiono namiot a tam panie czekały na wszystkich wiernych z pysznym, gorącym posiłkiem.

o. Ignacy Stankiewicz

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W MISJI CENTOCOW, RPA NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W MISJI CENTOCOW, RPA NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W MISJI CENTOCOW, RPA NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W MISJI CENTOCOW, RPA NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W MISJI CENTOCOW, RPA NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W MISJI CENTOCOW, RPA NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W MISJI CENTOCOW, RPA NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W MISJI CENTOCOW, RPA NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W MISJI CENTOCOW, RPA NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W MISJI CENTOCOW, RPA NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W MISJI CENTOCOW, RPA NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W MISJI CENTOCOW, RPA NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W MISJI CENTOCOW, RPA NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W MISJI CENTOCOW, RPA