SPOTKANIE FORMACYJNE BRACI ZAKONNYCH W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LEŚNIOWSKIEJ PATRONKI RODZIN

SPOTKANIE FORMACYJNE BRACI ZAKONNYCH W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LEŚNIOWSKIEJ PATRONKI RODZIN
2022-04-27

W dniu 27 kwietnia 2022 r. odbyło się w Leśniowie w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, spotkanie Braci Paulinów. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, z wielką radością wróciliśmy do Domu Nowicjackiego, gdzie przyjechali Bracia z wszystkich domów w Polsce.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą brewiarzową, po której wysłuchaliśmy konferencji, wygłoszonej przez O. Szymona Zaufala – socjusza magistra nowicjatu. W czasie konferencji zostały przypomniane nam fundamentalne treści dotyczące naszego powołania, aby nadal; "czuwać nad swoim powołaniem, nad sobą, a to wymaga wysiłku, gorliwości, by nadal działać służąc drugiemu człowiekowi, który do nas przychodzi…, by nadal angażować całe serce, by czuwając, utrzymywać właściwy kurs życia zakonnego. By przypominać sobie, pierwotną gorliwość, która w domu nowicjackim powracała do każdego z nas, we wspomnieniach pierwszych chwil życia zakonnego, w miejscu, gdzie kształtowało i dojrzewało powołanie każdego z nas, i gdzie składaliśmy swoje pierwsze śluby zakonne”.

Po konferencji spotkaliśmy się na Adoracji Najświętszego Sakramentu, by w ciszy i skupieniu adorować Chrystusa. Mszy Św. Przewodniczył O. Michał Lukoszek – Wikariusz Generalny Zakonu Paulinów.Nasze życie zakonne to wspólna modlitwa, ale i doświadczenie dzielenia się z innymi tym, co przeżywamy w naszej codzienności. Dlatego również po obiedzie, mieliśmy czas by spotkać się i porozmawiać czy pospacerować znanymi dróżkami i ścieżkami nowicjackiego parku i ogrodu. O godz. 15.00 modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, po której wysłuchaliśmy drugiej konferencji. Po niej nastąpiło braterskie spotkanie przy grillu. Był to dla nas także czas odpoczynku, spotkania, dzielenia oraz wspomnień. Ufam, że bracia udali się do swoich klasztorów radośni i umocnieni na kolejne dni, by z jeszcze większą gorliwością służyć tam gdzie Pan nas posłał. Bogu niech będą dzięki za ten czas. Dziękuję za obecność, świadectwo życia i gorliwość. Dziękujemy O. Jackowi Toborowiczowi - Przeorowi Leśniowskiego Klasztoru za możliwość spotkania.Niech Pan wszystkim błogosławi, a Maryja z Leśniowskiego Sanktuarium otacza swą matczyną Miłością.

Br. Bernard Kluczkowski - Definitor Generalny 

SPOTKANIE FORMACYJNE BRACI ZAKONNYCH W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LEŚNIOWSKIEJ PATRONKI RODZIN SPOTKANIE FORMACYJNE BRACI ZAKONNYCH W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LEŚNIOWSKIEJ PATRONKI RODZIN SPOTKANIE FORMACYJNE BRACI ZAKONNYCH W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LEŚNIOWSKIEJ PATRONKI RODZIN SPOTKANIE FORMACYJNE BRACI ZAKONNYCH W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LEŚNIOWSKIEJ PATRONKI RODZIN SPOTKANIE FORMACYJNE BRACI ZAKONNYCH W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LEŚNIOWSKIEJ PATRONKI RODZIN SPOTKANIE FORMACYJNE BRACI ZAKONNYCH W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LEŚNIOWSKIEJ PATRONKI RODZIN SPOTKANIE FORMACYJNE BRACI ZAKONNYCH W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LEŚNIOWSKIEJ PATRONKI RODZIN SPOTKANIE FORMACYJNE BRACI ZAKONNYCH W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LEŚNIOWSKIEJ PATRONKI RODZIN SPOTKANIE FORMACYJNE BRACI ZAKONNYCH W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LEŚNIOWSKIEJ PATRONKI RODZIN SPOTKANIE FORMACYJNE BRACI ZAKONNYCH W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LEŚNIOWSKIEJ PATRONKI RODZIN SPOTKANIE FORMACYJNE BRACI ZAKONNYCH W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LEŚNIOWSKIEJ PATRONKI RODZIN SPOTKANIE FORMACYJNE BRACI ZAKONNYCH W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LEŚNIOWSKIEJ PATRONKI RODZIN SPOTKANIE FORMACYJNE BRACI ZAKONNYCH W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LEŚNIOWSKIEJ PATRONKI RODZIN