Aktualności

ZMARŁ PAULIN O. STANISŁAW JAROSZ

ZMARŁ PAULIN O. STANISŁAW JAROSZ

CURRICULUM VITAE Ojca Stanisława Jarosza (03.08.1953 – 19.11.2022) Stanisław Jarosz urodził się 3 sierpnia 1953 roku we wsi Czerwienne w powiecie Nowy Targ z rodziców Jana i Ludwiki z domu Żołnierczyk jako pierwszy z sześciorga dzieci. 9...więcej »

V Kapituła Prowincji w Australii

V Kapituła Prowincji w Australii

V Kapituła Prowincji Australijskiej Zakonu Paulinów, która odbyła się w dniach 9-10 listopada 2022 roku w domu rekolekcyjnym w Baulkam Hills w Sydney, Australia, dokonaławyboru nowego Prowincjała oraz Zarządu Prowincji Australijskiej....więcej »

REKOLEKCJE ZAKONNE

REKOLEKCJE ZAKONNE

Na Jasnej Górze drugi dzień trwają doroczne rekolekcje dla ojców i braci Paulinów. „W trosce o wiarę dojrzałą” - to ich temat przewodni. Uczestniczą w nich zakonnicy z różnych placówek w Polsce i z zagranicy. - Początkowo nasze rekolekcje...więcej »

WICEPRZEWODMICZĄCY KWPZM

WICEPRZEWODMICZĄCY KWPZM

Wiceprzewodniczącym KWPZM został wybrany o. Arnold Chrapkowski OSPPE, otrzymując 58 głosów. O. Arnold Charapkowski OSPPE urodził się 28.04.1968 roku. Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do zakonu paulinów, 8.09.1988 złożył pierwszą...więcej »

SPOTKANIE FORMACYJNE DLA "MŁODYCH OJCÓW"

SPOTKANIE FORMACYJNE DLA "MŁODYCH OJCÓW"

Od Maryi chcą uczyć się zjednoczenia z Bogiem i ludźmi. Na Jasnej Górze Mszą św. celebrowaną pod przewodnictwem przełożonego generalnego Zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika Paulinów rozpoczęło się trzydniowe spotkanie młodych ojców Paulinów...więcej »

ZMARŁ PAULIN O. JURAJ DOMSIĆ

ZMARŁ PAULIN O. JURAJ DOMSIĆ

Ze smutkiem przekazuję informację, że w dniu 29 września 2022 r. przeżywszy 70 lat, 48 lat życia zakonnego i 44 lat kapłaństwa - zmarł śp. o. Juraj Domsić. Polecajmy Miłosiernemu Panu śp. o. Juraja. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie. A...więcej »

ZMARŁ PAULIN BR. JAN MASZOTA

ZMARŁ PAULIN BR. JAN MASZOTA

CURRICULUM VITAE Brata Jana Maszoty (07.10.1960 – 14.09.2022) Jan Maszota urodził się 7 października 1960 roku w Cewicach z rodziców Franciszka i Katarzyny z domu Piekarska. Ochrzczony został 23 października 1960 roku w kościele...więcej »

ZMARŁ PAULIN BR. STANISŁAW ŚMIGIEL

ZMARŁ PAULIN BR. STANISŁAW ŚMIGIEL

CURRICULUM VITAE Brata Stanisława Śmigla (26.09.1959 – 09.09.2022) Stanisław Śmigiel urodził się 26 września 1959 roku w Janowcu nad Wisłą z rodziców Macieja i Genowefy z domu Markowska. Ochrzczony został w kościele parafialnym pw. Św....więcej »

JARMAK PAULIŃSKI WE WŁODAWIE

JARMAK PAULIŃSKI WE WŁODAWIE

Po raz drugi we Włodawie odbył się Jarmark Pauliński. W tym roku szczególnie podkreślaną okazją do świętowania było 30-lecie powrotu paulinów do klasztoru włodawskiego. Termin jarmarku związany jest z odpustem ku czci św. Ludwika, patrona...więcej »

GÓRALSKA PIESZA PIELGRZYMKA

GÓRALSKA PIESZA PIELGRZYMKA

Pątnicy z 41. Pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasną Górę dotarli w środę 27 lipca do Czernej - sanktuarium maryjnego ojców karmelitów. Do Królowej Polski dojdą w niedzielę 31 lipca. Na pielgrzymkowym szlaku jest około pół tysiąca...więcej »

SŁOWO KIEROWNIKA WPP

SŁOWO KIEROWNIKA WPP

Drodzy Pielgrzymi! Dzięki Bożej Łasce po raz 311 wyruszymy z Warszawy na Jasną Górę. Jakże często można się spotkać z określeniem, że pielgrzymka to swoiste rekolekcje w drodze. Jednym z głównych celów rekolekcji jest poznanie woli...więcej »

PRENOWICJAT 2022 ROZPOCZĘTY

PRENOWICJAT 2022 ROZPOCZĘTY

Od 17 lipca przyszli paulini (taką mamy nadzieję) rozpoczęli swój prenowicjat, a więc czas wstępnego zapoznania się z życiem paulińskim. Poprzez  modlitwę, liturgię, pierwsze doświadczenie życia we wspólnocie, spotkania z paulinami,...więcej »