Aktualności

Pawełki u paulinów w Doylestown

Pawełki u paulinów w Doylestown

Dnia 15 stycznia każdego roku zakonnicy paulińscy na całym świecie obchodzą uroczystość św. Pawła Pierwszego Pustelnika, patriarchy Zakonu Paulinów. Również Paulini posługujący w Stanach Zjednoczonych tego dnia uczcili swojego patrona. Św....więcej »

Pawełki u paulinów w Wągrowcu

Pawełki u paulinów w Wągrowcu

Dziewięciodniowe nabożeństwo „Pawełek”, które poprzedziło tegoroczną uroczystość, było okazją, by za wstawiennictwem Patriarchy wypraszać potrzebne łaski, a jednocześnie wyrażać wdzięczność Bogu i Matce Najświętszej za wszelkie dary, które...więcej »

Królowej Pustelników

Królowej Pustelników

W Zakonie Paulinów 16 stycznia obchodzone jest święto Najśw. Maryi Panny Królowej Pustelników, Matki i Opiekunki Zakonu. Święto pod tym tytułem, obchodzone przed odnową liturgiczną Soboru Watykańskiego II, zatwierdziła Święta Kongregacja...więcej »

Uroczystość św. Pawła z Teb

Uroczystość św. Pawła z Teb

W uroczystość św. Pawła, patriarchy Zakonu Paulinów, zakonnicy odprawiają uroczystą wspólnotową Mszę św. Eucharystii w niedzielę, 15 stycznia o godz. 11.00 w Bazylice przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, a koncelebrowali...więcej »

Zapraszamy na "Pawełki"

Zapraszamy na "Pawełki"

Nowenna ku czci św. Pawła I Pustelnika, patriarchy Zakonu Paulinów rozpocznie się w sobotę, 7 stycznia w każdym paulińskim klastzorze. Nabożeństwo popularnie zwane „Pawełkami” zawsze obchodzone jest w styczniu. Na Jasnej Górze „Pawełki” mają...więcej »

Po kolędzie u paulinów jasnogórskich

Po kolędzie u paulinów jasnogórskich

Trzej bracia paulini: Maksymilian, Artur i Mariusz, niby trzej królowie, zawitali ze świąteczną kolędą do cel ojców i braci w klasztorze jasnogórskim. Nadeszli ze śpiewem kolęd ubrani w śnieżnobiałe komeżki. Ze staropolską gościnnością zostali...więcej »

Boże Narodzenie w Doylestown

Boże Narodzenie w Doylestown

W Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown świętowanie Bożego Narodzenie rozpoczęliśmy 24 grudnia od Mszy św. Wigilijnej sprawowanej o godz. 17.00. Głównym celebransem był o. Edward Volz, dyrektor Sanktuarium. Również o północy...więcej »

Życzenia na Boże Narodzenie

Życzenia na Boże Narodzenie

Życzenia o. Arnolda Chrapkowskiego - Generała Zakonu Paulinów Z tęsknotą, nadzieją i radością przeżywamy każdego roku Święta Narodzenia Syna Bożego, który stał się Człowiekiem i zamieszkał między nami. Dziś trudno sobie wyobrazić świat bez...więcej »

Uchwała Sejmu RP

Uchwała Sejmu RP

Sejm ustanowił rok 2017 Rokiem 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Uchwała została przyjęta w czwartek, 15 listopada. 4 listopada br. podobną uchwałę przyjął Senat RP. „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przekonany o...więcej »

Rodzinny opłatek kleryków paulińskich

Rodzinny opłatek kleryków paulińskich

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, na Jasnej Górze odbywa się świąteczne spotkanie kleryków paulińskich z rodzinami. Trzydniowe spotkanie jest okazją do wspólnego przeżywania zbliżających się Świąt, do wzajemnego poznania się rodzin...więcej »

Modlitwa ocala miasto

Modlitwa ocala miasto

Z o. Markiem Kowalskim, paulinem z Mariupola na Ukrainie rozmawia Sławomir Jagodziński Wywiad zamieszczony na łamach „Naszego Dziennika”, 23 listopada 2016 r., nr 273, s. 12 Jak wygląda praca duszpasterska w Mariupolu, który stał się...więcej »

Zmarł br. Kleofas Kiwior

Zmarł br. Kleofas Kiwior

Z bólem informujemy, że wczoraj tj. w niedzielę, 4 grudnia zmarł br. Kleofas Kiwior, paulin. Miał 79 lat. Br. Kleofas Stanisław Kiwior urodził się 16 października 1937 roku w Smęgorzowie, diec. tarnowska. Pierwszą profesję złożył 13 marca 1964...więcej »

Zmarł o. Józef Gołębiowski

Zmarł o. Józef Gołębiowski

Z wiarą i nadzieją życia wiecznego w Chrystusie Zmartwychwstałym zawiadamiamy, że w dniu 1 grudnia 2016 r. o godz. 2.40 w wieku 67 lat, w 48. roku życia zakonnego i 42. roku kapłaństwa, odszedł do Pana śp. o. Józef Gołębiowski, paulin, gorliwy...więcej »

Pierwsza Komunia Święta w Centocow

Pierwsza Komunia Święta w Centocow

W Uroczystość Chrystusa Króla, w niedzielę, 20 listopada, w paulińskiej misji Centocow w Afryce, 226 zuluskich dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Msza św. rozpoczęła się o godz. 9.00 uroczystą procesją do kościoła. Panie...więcej »

Roraty z Jasną Górą

Roraty z Jasną Górą

Materiały duszpasterskie na tegoroczny okres Adwentu przygotowuje szereg wydawnictw i wydziałów duszpasterskich polskich diecezji. Informowaliśmy już o materiałach opracowanych przez archidiecezje częstochowską: Wydawnictwo „Regina Poloniae”,...więcej »