Aktualności

POMÓŻ NAM WYBUDOWAĆ KAPLICĘ W RPA.

POMÓŻ NAM WYBUDOWAĆ KAPLICĘ W RPA.

Misja Centocow (nazwa pochodzi od polskiej Częstochowy) jest prowadzona przez Paulinów – o. Dawida Dlamini (proboszcza) z RPA i o. Pawła Kaczmarka z Poznania. Posługa ojców obejmuje obszar porównywalny z powierzchnią archidiecezji łódzkiej....więcej »

ZMARŁ O. LESZEK WÓJCIK

ZMARŁ O. LESZEK WÓJCIK

CURRICULUM VITAE Ojca Leszka Wójcika ( 25.03.1967 – 15.11.2023 ) Leszek Wójcik urodził się 25 marca 1967 roku w Zawierciu z rodziców Jana i Genowefy z domu Skwara. Sakrament chrztu świętego przyjął w kościele parafialnym pw. Świętych Apostołów...więcej »

REKOLEKCJE ZAKONNE

REKOLEKCJE ZAKONNE

O tym, jak zwyciężać przez miłość w życiu zakonnym i kapłańskim podejmują refleksję paulini podczas rekolekcji, które dziś rozpoczęły się na Jasnej Górze. To czas wypełnienia zachęty św. Pawła, by na nowo „przypatrzeć się swojemu powołaniu”....więcej »

PDM EXTRA 2023

PDM EXTRA 2023

W miniony weekend (08 -10.09.2023) odbyły się II Paulińskie Dni Młodych extra (PDMextra). To spotkanie organizowane w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów w Krakowie na Skałce. Spotkanie zgromadziło ok. 100 osób z różnych stron Polski, a...więcej »

NOWY KLASZTOR W HARGITAFÜRDŐ

NOWY KLASZTOR W HARGITAFÜRDŐ

W niedzielę, 20 sierpnia 2023 roku, odbyła się uroczystość poświęcenia nowego paulińskiego klasztoru w Hargitafürdő, w Rumunii (Transylwania). Paulini to jedyny zakon męski powstały na Węgrzech. Dlatego w świadomości Węgrów jest mocne...więcej »

ZMARŁ O. WITOLD GŁOWACZ

ZMARŁ O. WITOLD GŁOWACZ

CURRICULUM VITAE Ojca Witolda Głowacza ( 11.08.1939 – 08.08.2023 )   Witold Głowacz  urodził się na kilkanaście dni przed wybuchem II wojny światowej 11 sierpnia 1939 roku w Załucznem  z rodziców Jana i Anny z domu Fitak. Sakrament...więcej »

PAULIŃSKIE DNI MŁODYCH A. D. 2023

PAULIŃSKIE DNI MŁODYCH A. D. 2023

Zakończyły się trzynaste Paulińskie Dni Młodych pod hasłem „Wstań i idź”, które  odbyły się w Wągrowcu w dniach 10 - 16 lipca 2023 r.. W tegorocznym spotkaniu udział wzięło ogółem 203 osoby należące do duszpasterstw paulińskich, ale i nie tylko....więcej »

NOWY KONFRATER ZAKONU PAULINÓW

NOWY KONFRATER ZAKONU PAULINÓW

Do konfraterni, czyli duchowej rodziny Zakonu Paulinów, został włączony Andrzej Kotulecki. To wyraz podziękowania za jego wieloletnią pomoc w promawaniu maryjnych sanktuariuów na Jasnej Górze i Leśniowie na falach Polskiego Radia oraz w TVP....więcej »

SREBRNY JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA OJCÓW PAULINÓW.

SREBRNY JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA OJCÓW PAULINÓW.

Chociaż miejsca kapłańskiej posługi różne: Polska, Niemcy, Stany Zjednoczone, Włochy, to łączy ich ten sam zakonny charyzmat i miłość do Matki Bożej. Dziś na Jasnej Górze dziewięciu Ojców Paulinów dziękowało za 25 lat kapłaństwa i wierności...więcej »

ZMARŁ O. GABRIEL TAYLOR

ZMARŁ O. GABRIEL TAYLOR

Życiorys O.Gabriela Taylor. O. Gabriel urodził się jako Michael Francis Taylor 14 września 1950 r. jako syn Arthura Lane'a Francisa Taylora i Eileen Margaret Donaldson w Broome.  Był najmłodszym z pięciorga dzieci: Donalda, Roberta, Anne i...więcej »