Wizytacja kanoniczna w Centocow w RPA

Wizytacja kanoniczna w Centocow w RPA
2017-01-31

W dniach 20-27 stycznia 2017 r. Generał Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski w towarzystwie o. Pawła Przygodzkiego, Sekretarza Generalnego przeprowadził wizytację kanoniczną domu zakonnego w misji Centocow, RPA. Wizytację rozpoczęto w kaplicy domowej Mszą św.

Podczas kolejnych dni wizytacyjnych, Ojciec Generał odbył rozmowy indywidualne z ojcami, br. Januszem oraz kandydatem Protasem Nzimande.

W niedzielę, 22 stycznia Ojciec Generał wraz z Sekretarzem Generalnym uczestniczyli w niedzielnej Mszy św., której przewodniczył o. David Dlamini. Liturgia Mszy św. bardzo spodobała się o. Generałowi, a szczególnie urzekł go śpiew chóru kościelnego, który po Mszy św. w klasztornym ogrodzie zaśpiewał o. Generałowi kilka pieśni.

Podczas pobytu w Centocow Najprzewielebniejszy Ojciec Generał wraz z o. Sekretarzem miał okazję spotkać się z ludźmi chorymi i w podeszłym wieku w ich domach. Zapoznał się także z naszymi kaplicami dojazdowymi. Odwiedził katedry w Durbanie, Mariannhill i naszą katedrę w Lourdes Mission.

W piątek, 27 stycznia w klasztornej kaplicy podczas Mszy św. odbyło się zakończenie wizytacji domu zakonnego w Centocow. Przed odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego, Sekretarz o. Paweł odczytał Protokół Wizytacji Kanonicznej. W sobotę zaś o. Ignacy odwiózł o. Generała i o. Sekretarza Generalnego na lotnisko King Shaka w Durbanie.

Paulini
Centocow, RPA

Art. ze str. jasnagora.com