Rozpoczął się postulat dla Braci

Rozpoczął się postulat dla Braci
2017-02-14

Jest taki dzień w życiu każdej wspólnoty zakonnej, w którym w sposób szczególny dziękuje się Bogu za dar powołań i za konsekrację zakonną. Jest to dzień, w którym nowi kandydaci do życia zakonnego przekraczają furtę zakonną.

W naszej paulińskiej wspólnocie takim dniem był 13-ty lutego. W tym dni pięciu młodych mężczyzn zjechało się z różnych części Polski, aby rozpocząć postulat w Zakonie Paulinów.

  1. Piotr Kozak – Olszany k/Strzegomia
  2. Patryk Targowski – Błotnik k/Cedry Wielkie
  3. Krystian Rygielski – Police
  4. Dawid Płachta – Tychy
  5. Adrian Szczygłowksi - Sosnowiec

Postulat jest okresem wstępnej próby i stopniowego przystosowania do paulińskiego życia. Celem postulatu jest poznanie przez kandydatów do życia zakonnego, jego istotnych wartości oraz stawianych przez nie wymagań, a także rozeznanie przez wspólnotę zakonną zdolności kandydata do podjęcia życia zakonnego. Wpatrując się w przykład Chrystusa, Jego Matki i św. Józefa w Nazarecie kandydaci mogą poprzez różne posługi naśladować Ich życie pełne trudu i uświęcać ten czas modlitwą, ciszą i kontemplacją. Postulat kandydaci do stanu brackiego odbywają na Jasnej Górze. Po ukończeniu postulatu, 17 lipca, bracia postulanci rozpoczną półtoramiesięczny prenowicjat w Krakowie wraz z kandydatami do klerykatu, a następnie dwuletni nowicjat w Leśniowie, po nim składają pierwsze śluby zakonne.

Prefektem postulatu, czyli opiekunem braci postulantów jest o. Tomasz Leśniewski. Ojca Tomasza oraz braci rozpoczynających swoją przygodę z Zakonem polecamy Maryi, matce i szczególnej opiekunce naszego paulińskiego Zakonu. Niech przy Jej boku nasi kandydaci wzrastają w łasce u Boga i u ludzi.

o. Andrzej Grad
Referent ds. powołań

ul. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa
+48 34 377 72 03; +48 501 360 143

powolania.paulini@gmail.com

Art. ze str. powolania.paulini.pl