Rekolekcje zakonne

Rekolekcje zakonne
2019-11-09

Każdy zakonnik w Zakonie Paulinów co roku przeżywa tygodniowe rekolekcje. To czas kiedy trzeba wyrwać się z codziennych obowiązków, spraw, posług, zatrzymać się i słuchać Boga. To także czas gdy wielu zakonników wyjeżdża ze swojego klasztoru, by wraz z innymi stworzyć wspolnotę zasłuchaną w Boga. Doroczne rekolekcje to ważne ćwiczenie duchowe, które jest zarówno obowiązkiem każdego paulina jak również przywilejem.

W ciągu roku odbywa się kilka tur takich rekolekcji m.in. w Łukęcinie, na Bachledówce i na Jasnej Górze. W pierwszych dniach listopada rozpoczęły się rekolekcje na Jasnej Górze. Uczestniczyło w nich wielu ujców i braci z konwentu jasnogórskiego, a także wielu przyjezdnych z całej Polski, z Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Słowacji, Czech, Węgier, Chorwacji, Włoch, Niemiec. W sumie prawie 50 osób. Rekolekcje prowadził ks. Robert Skrzypczak, dr hab. teologii dogmatycznej z Warszawy.

Podczas rekolekcji paulini mają szczególną możliwość praktykowania hasła Zakonu Paulinów, które brzmi: "Sam na sam z Bogiem". 

Rekolekcje zakonne Rekolekcje zakonne Rekolekcje zakonne Rekolekcje zakonne Rekolekcje zakonne