Doroczne rekolekcje braci zakonnych

Doroczne rekolekcje braci zakonnych
2020-07-12

„Przenikasz nas Panie i z daleka poznajesz nasze myśli. Ty znasz nasze drogi. Zbadaj mnie Boże i poznaj me serce - doświadcz i poznaj moje troski i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną”. Słowa z Psalmu 139 i dokument Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego: „Tożsamość i misja brata zakonnego w Kościele” były inspiracją w czasie rekolekcji zakonnych braci paulinów. Rekolekcje odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

W czasie rekolekcyjnych konferencji, w oparciu o teksty Pisma Świętego i treść wspomnianego dokumentu Kongregacji, szukaliśmy wspólnie odpowiedzi na dwa podstawowe pytania: Kim ja jestem? Kim jest dla mnie Bóg? Każdego dnia gromadziliśmy się na modlitwie brewiarzowej, Eucharystii z homilią, adoracji Najświętszego Sakramentu i Apelu Jasnogórskim.

By jeszcze pełniej zrozumieć obecność Boga na drodze naszego powołania udaliśmy się w modlitewnej pielgrzymce do szczególnych miejsc wiary na Podlasiu: Matki Bożej Kodeńskiej, Sanktuarium Unitów w Kostomłotach, a także Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie.

Rekolekcje prowadził o. Ryszard Bortkiewicz.

Czas rekolekcji był czasem wypełnionym modlitwą i wspólnotą!

Dobremu Bogu dziękujemy za ten święty czas!

___________

Red. br. Bernard Kluczkowski - definitor generalny.

Doroczne rekolekcje braci zakonnych Doroczne rekolekcje braci zakonnych Doroczne rekolekcje braci zakonnych Doroczne rekolekcje braci zakonnych Doroczne rekolekcje braci zakonnych Doroczne rekolekcje braci zakonnych Doroczne rekolekcje braci zakonnych Doroczne rekolekcje braci zakonnych Doroczne rekolekcje braci zakonnych Doroczne rekolekcje braci zakonnych