ZAKON PAULINÓW MA NOWYCH KAPŁANÓW

ZAKON PAULINÓW MA NOWYCH KAPŁANÓW
2021-05-29

Zakon Św. Pawła Pierwszego Pustelnika ma nowych kapłanów. Święcenia prezbiteratu przez posługę metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo przyjęło dziś na Jasnej Górze sześciu diakonów.

O. Arnold Chrapkowski, przełożony generalny Zakonu Paulinów życzył neoprezbiterom trwania w miłości Chrystusa. - Waszym Panem jest Bóg, a nie świat - uwrażliwiał młodych braci w kapłaństwie.

O modlitwę za nowo wyświęconych kapłanów prosił o. Mariusz Tabulski, rektor paulińskiego seminarium.- Módlmy się za nich tym goręcej, bo chwila, w której przyszło nam żyć i w której oni będą ustanowieni kapłanami, przynagla nas do radykalizmu miłości wobec Chrystusa, Kościoła i człowieka.

- Kościół w Polsce potrzebuje dzisiaj ludzi, na wzór św. Jana Pawła II, bł. ks. Jerzego Popiełuszki i kard. Stefana Wyszyńskiego, ludzi żyjących w sposób przejrzysty, potrzebuje jasnych umysłów ludzi, którzy nie chcą być postrzegani jedynie jako celebryci własnych programów Ewangelii - mówił w homilii abp Wacław Depo. Podkreślił, że kapłańska służba to zgoda, by być „dodatkowym człowieczeństwem dla Chrystusa”. – oznacza dołożenie własnego serca, ducha i ciała dla dobra, które w sercach ludzi wzbudza i buduje sam Chrystus. To włączenie będzie oznaczało radość i nadzieję, ale będzie również oznaczało wasz ból, walkę, cierpienie i krzyż, aby nikt z was nie zginął, i aby nikt z ludzi nie zginął w waszej posłudze – mówił metropolita częstochowski.

- Początkiem mojego powołania, kiedy zrodziła się ta myśl, to była adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Wielką Sobotę. Ta myśl towarzyszyła mi przez cały okres świąt, później odeszła, ale wracała nieustannie. I wierzę, że Jezus w tej cichości najświętszego Sakramentu tak przemówił do mojego serca – opowiadał o swojej drodze do kapłaństwa o. Łukasz Filipiuk pochodzący z paulińskiej parafii w Leśnej Podlaskiej.

O. Janusz Brzóska pochodzący z Kościelca w arch. częstochowskiej Jasną Górę i paulinów znał od dziecka, ale bardziej myślał o zostaniu księdzem diecezjalnym. – Tu na Jasnej Górze kapelmistrz pan Marek piątek uczył mnie grać na trąbce. Mówił do mnie „mój mały paulinku będziemy grać Matce Bożej”, a ja się wtedy buntowałem, że nie będę żadnym zakonnikiem, ale potem się okazało że miał nosa pan profesor od trąbki”.

Święcenia prezbiteratu otrzymali także Paweł Jaskot, Jure Maria Josipović, Piotr Pasierbski i Marcin Osmulski.

Po południu młodzi kapłani sprawują swoją pierwszą Mszę świętą przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.

Źródło: Biuro Prasowe Jasna Góra - Mirosława Szymusik

ZAKON PAULINÓW MA NOWYCH KAPŁANÓW ZAKON PAULINÓW MA NOWYCH KAPŁANÓW ZAKON PAULINÓW MA NOWYCH KAPŁANÓW ZAKON PAULINÓW MA NOWYCH KAPŁANÓW ZAKON PAULINÓW MA NOWYCH KAPŁANÓW ZAKON PAULINÓW MA NOWYCH KAPŁANÓW ZAKON PAULINÓW MA NOWYCH KAPŁANÓW ZAKON PAULINÓW MA NOWYCH KAPŁANÓW