ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI

ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI
2021-08-10

8 sierpnia 2021 roku Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika objął
w duszpasterską opiekę parafię pw. Dobrego Pasterza w Łodzi. Proboszczem parafii został mianowany O. Wojciech Dec, wikariuszem O. Sebastian Gierszewski. W parafii posługiwać będzie także O. Adrian Urbanek i O. Jakub Napierała.  

Słowo powitania w imieniu ks. abpa Grzegorza Rysia skierował kanclerz kurii metropolitalnej łódzkiej ks. Zbigniew Tracz. Ksiądz abp Grzegorz chce, aby Łódź była ubogacona nowymi charyzmatami. Dziś tu w tym miejscu rozpoczynają swoją działalność duszpasterską, pracę duszpasterską ojcowie paulini, którzy mają zawołanie „Solus cum Deo solo”, „Sam na sam z Bogiem”- tłumaczył ks. Zbigniew Tracz.

Wprowadzenia w urząd proboszcza dokonał ks. Paweł Lisowski, dziekan dekanatu Łódź-Bałuty w obecności Generała Zakonu O. Arnolda Chrapkowskiego. W uroczystościach wzięli udział także O. Samuel Pacholski, Przeor Jasnej Góry, O. Ryszard Dec, Definitor Generalny Zakonu, O. Bartłomiej Maziarka Sekretarz Generalny oraz liczni parafianie.   

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Generał Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski. Zwrócił się do parafian z prośbą o pomoc i modlitwę, która pomoże budować nową wspólnotę. Od tego dnia ufamy, że będziemy wskazywać wam na Boga, na Bożą Matkę Maryję, na te wszystkie znaki, które w tej parafii wskazywały na nasz zakon  powiedział o. Chrapkowski. Generał Zakonu Paulinów podkreślał, że jest to miejsce,
w którym należy modlić się o dalsze krzewienie wiary, o głoszenie wszystkim Chrystusa. Dodał, że cały zakon będzie prosił o potrzebne łaski dla tej parafii. Pragnę wszystkich zapewnić o tym, że od dzisiejszego dnia zostajecie włączeni do naszej zakonnej modlitwy  podsumował o. Arnold Chrapkowski. 

Za: www.archidiecezja.lodz.pl

Foto: Piotr Drzewiecki

ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W ŁODZI