NIEDZIELA PALMOWA W MISJI CENTOCOW

NIEDZIELA PALMOWA W MISJI CENTOCOW
2022-04-10

Liturgia Niedzieli Palmowej czyli Niedzieli Męki Pańskiej rozpoczęła się o godz. 9:00 wewnątrz kościoła. Niestety, tegoroczna pogoda płata figle i tak było dzisiaj. Od wczesnych godzin rannych padał deszcz a przy tym było bardzo zimno. Miało to oczywiście duży wpływ na dzisiejsza frekwencje.

Liturgia rozpoczęła się od pozdrowienia wiernych i krótkiego wyjaśnienia wydarzeń dzisiejszej uroczystości. Następnie po modlitwie o. Ignacy Stankiewicz przy pięknym śpiewie kościelnego choru poświęcił gałęzie palmowe.

W homilii o. Ignacy nadmienił o szoku jaki przeżyli uczniowie Jezusa widząc Go jadącego na osiołku i entuzjastycznie witanego przez tłumy. Niemniej jeszcze większego szoku doznają w Wielki Piątek widząc swojego Mistrza bezradnego, umierającego na krzyżu.

Po końcowym błogosławieństwie o. Ignacy zaprosił wszystkich do udziału w liturgii Triduum Paschalnego.

W dzisiejszą Niedzielę Palmowa o. David Dlamini wraz z odbywającym w Centocow pastoralną praktykę diakonem Sibusiso Mvuna pojechał do najdalej oddalonej wioski Nsimbini. Deszczowa pogoda i tam popsuła frekwencje. Nsimbini to jedna z naszych najaktywniejszych wiosek.

O. Ignacy Stankiewicz

NIEDZIELA PALMOWA W MISJI CENTOCOW NIEDZIELA PALMOWA W MISJI CENTOCOW NIEDZIELA PALMOWA W MISJI CENTOCOW NIEDZIELA PALMOWA W MISJI CENTOCOW NIEDZIELA PALMOWA W MISJI CENTOCOW NIEDZIELA PALMOWA W MISJI CENTOCOW NIEDZIELA PALMOWA W MISJI CENTOCOW NIEDZIELA PALMOWA W MISJI CENTOCOW