ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W SKÓRZEWIE W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ

ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W SKÓRZEWIE W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ
2022-08-08

7 sierpnia 2022 roku Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika objął w duszpasterską opiekę parafię pw. św. Marcina i św. Wincentego oraz parafię pw. bł. Stefana Wyszyńskiego w Skórzewie w archidiecezji poznańskiej. Proboszczem parafii został mianowany O. Dariusz Laskowski, wikariuszem O. Przemysław Sobczak.

Uroczystość objęcia parafii rozpoczęła się od procesji z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej, przekazanym do nowej parafii przez przeora Jasnej Góry O. Samuela Pacholskiego. 

Słowo powitania skierował Ks. Bp Grzegorz Balcerek, bp pomocniczy archidiecezji poznańskiej: „Drodzy Ojcowie, przychodzicie na stałe do naszej poznańskiej archidiecezji. W imieniu Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego witam Was bardzo, i dziękuję za Waszą otwartość, duchowe bogactwo, którym będziecie się dzielić z nami – mówił w powitaniu Bp Grzegorz Balcerek. Przychodzicie nie tylko z posługą kapłańską, ale przede wszystkim z wielkim duchowym bogactwem. I niech ono stanie się udziałem nie tylko tych parafian, ale całej naszej archidiecezji. Mamy różne zakony, różne zgromadzenia, ale Was, kochani paulini, brakowało w naszej archidiecezji”.

W uroczystościach wzięli udział także O. Andrzej Grad Dyrektor Radia Jasna Góra, O. Bartłomiej Maziarka Sekretarz Generalny, Ks. Karol Górawski Dziekan dekanatu komornickiego oraz liczni parafianie.   

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Generał Zakonu Paulinów O. Arnold Chrapkowski. „Z lękiem
i z ufnością przychodzimy do tego miejsca. Wiemy, że to Boża Opatrzność nas tutaj postawiła” – mówił podczas uroczystości Generał Zakonu Paulinów O. Arnold Chrapkowski. Nawiązując do zakończonej niedawno peregrynacji kopii Cudownego Wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji poznańskiej, O. Generał podkreślił: „Przychodzimy tutaj maryjnymi drogami, tymi drogami, którymi Maryja chodziła po archidiecezji poznańskiej. Przynosimy Jasnogórski Wizerunek – nie tylko ten fizyczny, ale przede wszystkim to całe bogactwo, które Maryja każdego dnia wlewa w nasze serce. Mówiłem Ks. Arcybiskupowi Stanisławowi, że jest to dla nas i wielkie wyróżnienie, i wielkie zobowiązanie – bo nigdy Zakon na tych terenach nie posługiwał, ale i Bóg i pasterze Kościoła, swoim głosem nas tutaj kierują – dlatego to wyzwanie podejmujemy, a za zaufanie - serdeczne Bóg zapłać”.

Należy podkreślić, że w obecności parafian O. Generał podziękował O. Ignacemu Stankiewiczowi za ponad 30 – letnią posługę duszpasterską i ewangelizacyjną w RPA gdzie w ostatnim czasie O. Ignacy pełnił obowiązki przełożonego i proboszcza parafii w paulińskiej placówce misyjnej w Centocow. Nowym miejscem kapłańskiej posługi O. Ignacego będzie parafia w Skórzewie.   

ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W SKÓRZEWIE W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W SKÓRZEWIE W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W SKÓRZEWIE W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W SKÓRZEWIE W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W SKÓRZEWIE W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ ROZPOCZYNAMY POSŁUGĘ W SKÓRZEWIE W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ