WIZYTACJA KANONICZNA W USA

WIZYTACJA KANONICZNA W USA
2023-02-16

W dniach 9-28 Stycznia 2023 r., w Prowincji Amerykańskiej Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, przeprowadzona została, przeprowadzona przez O. Generała Arnolda Chrapkowskiego oraz O. Wikariusza Generalnego Michała Lukoszka wizytacja kanoniczna

O. Generał wraz z Wikariuszem Generalnym odwiedzili najpierw nasze klasztory w Riverhead oraz Nowym Jorku. Następnie O. Generał wraz z całą Wspólnotą Klasztoru w Amerykańskiej Częstochowie świętował Uroczystość św. Pawła Pierwszego Pustelnika, głównego patrona Zakonu Paulinów, oraz Święto Matki Bożej Patronki Pustelników. Była to również okazja do spotkania z całą Prowincją w ramach kontynuowanych od kilku lat Spotkań Amerykańskiej Prowincji Paulinów. W ramach tego Spotkania odnowiliśmy śluby zakonne i nasze zawierzenie Maryi. Była to okazja do wspólnej modlitwy i spotkań, ale również Formacji Stałej według zaleceń Konferencji Przełożonych Wyższych w Stanach Zjednoczonych. Formacja ta dotyczyła przypomnienia o wymaganiach, które podejmujemy jako Kościół w celu zapobiegania nadużyciom wobec osób którym posługujemy. Konferencję na ten temat wygłosił ks. Frank Donio pallotyn Dyrektor Wykonawczy Konferencji Wyższych Przełożonych w Stanach Zjednoczonych. Po przeprowadzeniu wizytacji w Amerykańskiej Częstochowie, wizytatorzy udali się do naszego klasztoru w Kittanning, następnie do Parafii Bożego Ciała i św. Stanisława BM. w Buffalo. Wizytacja zakończyła się odwiedzinami w Parafii św. Marka Ewangelisty na Florydzie.

Wizytacja stała się okazją do wspólnych rozmów i poznania przez wizytatorów warunków pracy duszpasterskiej zwłaszcza w kontekście pracy z Polonią, oraz życia Wspólnotowego Ojców i Braci na Ziemi Amerykańskiej.

WIZYTACJA KANONICZNA W USA WIZYTACJA KANONICZNA W USA WIZYTACJA KANONICZNA W USA WIZYTACJA KANONICZNA W USA